MS-sykepleier
Jeg vil spesialisere meg innen MS.
Er MS-sykepleier en beskyttet tittel? Er det egen videreutdanning for MS, eller går det under nevrosykepleier? Grunnen til at jeg spør, er at jeg selv er sykepleier og jobber på nevrologisk avdeling.
Har et stort ønske om å spesialisere meg innen MS, hvordan går jeg fram? Har søkt masse på nett,men får ikke klart svar ut ifra det, kun videreutdanning som nevrosykepleier.
Hei!
MS-sykepleier er ikke en beskyttet tittel. Alle som jobber spesielt med MS-syke, kan kalle seg MS-sykepleier. Det er greit å snakke med arbeidsgiver verdrørende tittel, for det er jo godt for pasientene å vite at det er en som kalles MS-sykepleier.
Det samme gjelder jo de andre nevrologiske diagnosene. Det er ikke noen utdannelse heller som en kan ta for å kalle seg MS-sykepleier, men pasientene har nok en forventning om at MS-sykepleieren innehar kunnskap.
For mer spesialisering innen nevrologi, kan en ta videreutdanning i nevrosykepleie. Da får en tittelen nevrosykepleier. Dette er en beskyttet tittel.
Vennlig hilsen
Randi Cesilie Haugstad
Spesialsykepleier
Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.