Hopp til hovedinnholdet

Spørsmål og svar

Randi Cesilie Haugstad

MS-sykepleier

Munnsår av Copaxone?

Jeg har brukt Copaxone i fem år. De siste seks månedene har jeg hatt munnsår hele tiden. Er det en sammenheng?

Copaxone er neppe årsaken

Hei!
Det er nok andre årsaker til at du har munnsår enn Copaxone. Copaxone kan gi litt utslett, men når du har brukt medisinen så lenge som 5 år uten å ha hatt noen plager, så er nok ikke Copaxone årsaken til dine munnsår.
Snakk litt med din fastlege om dette. Kanskje det er en herpesinfeksjon som gir deg munnsår? Dette er ufarlig og en vanlig årsak til munnsår. Hos noen kommer slike sår ofte, og andre får det sjeldent.

Vennlig hilsen

Randi Cesilie Haugstad
Spesialsykepleier

-

Lokallag

Developed by Aplia - Powered by eZ PublishPersonvern

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.