Hopp til hovedinnholdet

Spørsmål og svar

Lars Bø

Nevrolog

Bivirkninger av Aubagio

Jeg har vært plaget av sår hals i ett år.

Hei!
Jeg har hatt diagnosen attakkvis MS siden 2012.
For ett år siden startet jeg på medisinen Aubagio. Jeg har siden da vært konstant forkjølet med veldig hes/sår hals. Har tatt dette opp med både fastlege og nevrolog der jeg da blir fortalt at det har de ikke hørt om før.

Er dette normalt? Er det en bivirkning av medisinen?

Takknemlig for svar for dette er veldig slitsomt:)

Kan være flere årsaker

Hei,

Øvre luftveisinfeksjon og halsbetennelse er beskrevet som vanlige bivirkninger av Aubagio (i Felleskatalogen), men i en stor behandlings-studie med totalt 1169 pasienter (TOWER) opptrådte halsbetennelse og øvre luftveisinfeksjoner hyppigere hos de som fikk "narremedisin"/placebo, enn hos de som ble behandlet med Aubagio. Det tyder på at det bør vurderes grundig om årsaken til dine symptomer kan være noe annet enn behandling med Aubagio, selv om det ikke kan utelukkes.

Vennlig hilsen

Lars Bø
Overlege

-

Lokallag

Developed by Aplia - Powered by eZ PublishPersonvern

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler. Les mer om informasjonskapsler her. Ikke vis denne meldingen igjen.