Hjem / Aktuelt / Vil du søke forskningsmidler fra Stiftelsen Dam?

Vil du søke forskningsmidler fra Stiftelsen Dam?

Forskningen skal støtte helseforskning rettet mot personer med MS, og bidra til å fremme levekår, fysisk og psykisk helse, mestring, livskvalitet eller sosial deltakelse. 

I årets utlysning av forskningsmidler fra Stiftelsen Dam er det lagt begrensning på hvor mange søknader hver organisasjon kan sende. MS-forbundet kan sende inn seks søknader. 

Det er viktig å lese utlysningen fra Stiftelsen Dam nøye. Den finner du her:

Stiftelsen Dams program Forskning
 
Det er også gjort en endring i at prosjektledere kun kan delta i én søknad. MS-forbundet skal ha en intern vurderingsrunde for å beslutte hvilke søknader vi vil sende inn.

Vi har laget et enkelt skjema som dere fyller ut om prosjektet:

Screeningskjema for forskningssøknad til Stiftelsen Dam via MS-forbundet  – Fyll ut skjema

Ulike frister

Frist for å sende inn skjema er 1. desember. Skjema som kommer inn etter denne datoen vil ikke bli tatt med i vurderingen. MS-forbundets vurderingsgruppe har frist til 19. desember med å avgjøre hvilke seks søknader vi vil sende inn til Stiftelsen Dam. Disse prosjektlederne får da tilgang til søknadsskjema i Damnett.

Den endelige søknadsfristen til Stiftelsen Dam er 15. februar. Har du spørsmål til søknadsskjema, prosessen eller annet, ta kontakt med Kristi Herje Haga på kristi@ms.no eller 924 877 00.

Aktuelt